No 1.maija ”Swedbank” sāka sniegt bezmaksas pakalpojumus šīs kategorijas iedzīvotājiem

“Swedbank” uzsāka bezmaksas pakalpojumu piedāvāšanu šīs kategorijas iedzīvotājiem. Kā zināms šie pakalpojumi ir bezmaksas sākot ar pirmo maija dienu. 

Bērniem un jauniešiem vecumā no 6 līdz 25 gadiem (ieskaitot) “Swedbank” ikdienas pakalpojumi – tostarp norēķinu kartes un pārskaitījumi – būs pieejami bez maksas. Kā skaidro Ainars Balcers, “Swedbank” Privātpersonu pārvaldes vadītājs: “Ieviešot bezmaksas pamatkomplektu bērniem un jauniešiem, speram nākamo soli, lai nodrošinātu mūsu klientiem vēl ērtākus un pieejamākus finanšu pakalpojumus.

Jau kopš pagājušā gada maija pamatkomplekts ir pieejams 700 000 mūsu klientu, turklāt esam samazinājuši tā ikmēneša maksu un piedāvājam iespēju veikt noteiktu skaitu pārskaitījumu uz citu banku kontiem bez maksas. Klienti šo “maksājumu brīvību” novērtē, un mums ir patiess prieks, ka arī mūsu jaunākajiem klientiem varam piedāvāt vislabāko ikdienas maksājumu pieredzi bez ikmēneša maksas.”

Parasti pirmais bankas konts tiek atvērts, sasniedzot 13 gadu vecumu, taču šī tendence mainās – pēdējo gadu laikā aizvien biežāk konts tiek atvērts jau tad, kad bērns uzsāk skolas gaitas. Piemēram, pagājušajā gadā aptuveni 300 sešgadnieku tika pie savas norēķinu kartes un bankas konta, savukārt septiņu gadu vecumā šis skaitlis jau bija apmēram četras reizes lielāks – ap 1200 bērnu.

Kopumā pēdējo trīs gadu laikā izteikts pieaugums vērojams vecuma grupā no 9 līdz 11 gadiem, kur klientu skaits pieaudzis par 4%. Pieaugot bērna vecumam, būtiski palielinās arī kontā ienākošo līdzekļu apjoms – ja vecumā no 6 līdz 13 gadiem tā ir vidēji 34 eiro mēnesī, tad 14 līdz 15 gados tie jau sasniedz ap 74 eiro, bet 16 līdz 17 gadu vecumā vidēji 150 eiro mēnesī.

Lasi vēl: Tautas zīmes 6. maijam: ko nevajadzētu darīt, lai izvairītos no nepatikšanām

“Swedbank” dati liecina, ka 82% bērnu naudu visbiežāk izlieto, norēķinoties ar karti, un tikai 24% laiku pa laikam izmanto iespēju izņemt skaidru naudu bankomātā. Visbiežāk bērnu un jauniešu kabatas nauda tiek tērēta pārtikas iegādei, kafejnīcu apmeklējumos un transporta pakalpojumiem, kur parasti tiek iztērēti aptuveni 2 eiro.